main-bg.jpg

Zřícená násypka uhlí zavalila dělníka

K záchraně osob zavalených sutinami zříceného objektu dnes hasiči vyjížděli do Tovární ulice ve Svitávce na Blanensku.

Hlášení o závalu hasiči převzali v 17.16 hodin, na místo vyjely čtyři jednotky – profesionální jednotka ze stanice v Boskovicích a další profesionální jednotka ze stanice v Lidické ulici v Brně s družstvem hasičů – lezců s technikou k záchraně zavalených osob, a dobrovolné jednotky ze Svitávky a Letovic. Na místo byla povolána také kynoložka se psem k vyhledávání osob v sutinách.

Při příjezdu hasiči zjistili, že nehoda se stala v areálu bývalého podniku Vlněna Svitávka. Dělníci stavební firmy bourali násypku na uhlí, zhruba 15 metrů vysoký objekt o půdorysu cca osm krát osm metrů na železobetonových nohách. Při práci se sbíjecím kladivem se násypka naklonila a zřítila. Masa zdiva a sutin zavalila 47letého dělníka ze Slovenska. Další tři dělníci byli mimo zřícený objekt. Muž pod sutinami byl zasypaný téměř až po hlavu a nejevil známky života. Lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval jeho úmrtí.

Hasiči prostor osvětlili a místní firma nasadila bagr, který ze závalu odstranil hrubé části zdiva a sutin. Hasiči pak ženijním nářadím i rukama vyhrabávali sutiny, aby se dostali k tělu zavaleného muže. Zbývající zřícenou masu železobetonu a sutin krátce po 18. hodině nadzvedli pomocí hydraulických zvedacích vaků a tělo muže vyprostili. V 18.10 hodin hasiči místo závalu předali policistům k dalšímu šetření události a ukončili zásah.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30