main-bg.jpg

Ze zamčeného auta hasiči zachraňovali dvojčata

Jednadvacetiměsíční dvojčata dnes hasiči zachraňovali z uzamčeného auta v Moravanské ulici v Brně-Přízřenicích.

Matka, která s dětmi chtěla odjet, dvojčata umístila do dětských sedaček ve vozidle Audi Q5. Protože ale doma něco zapomněla, odskočila si do domu. Mezitím si děti hrály s klíči a ovladačem centrálního zamykání auta. Když se matka vrátila, děti byly v autě zevnitř zamčené a klíče s ovladačem dveří navíc dětem v kabině někam spadly. Protože se v domě nepodařilo najít náhradní klíče od vozu a auto bylo v poledním slunci silně rozpálené, matka na pomoc zavolala hasiče.

Jednotka ze stanice v Bauerově ulici byla na místě za několik minut. Když velitel zásahu zjistil, že vozidlo má bezpřístupové elektronické zámky a nelze je otevřít jinak než násilím, hasiči rozbili boční okénko. Jeden z hasičů okénkem vlezl do rozpálené kabiny, děti vysvobodil ze sedaček a malého chlapce a dívku podal kolegům venku. Ti děti, které v přehřáté kabině nedobrovolně strávily asi 30 minut, zabalili do navlhčených ručníků a předali je do péče přivolaných zdravotníků.

Děti se hasičům podařilo dostat do bezpečí za necelých pět minut. Klíče od vozidla, které hasiči našli zapadlé v přihrádce dveří, předali matce dětí.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31