main-bg.jpg

Zaklíněného řidiče hasiči vyprošťovali dvě hodiny

Přes dvě hodiny dnes ráno hasiči na 208. kilometru dálnice D1 vyprošťovali zraněného a zaklíněného řidiče kamionu.

Kamion havaroval ve směru z Vyškova do Brna v úseku, kde silničáři frézují vozovku. 43letý řidič zřejmě přehlédl díry po frézování, tahač s návěsem se převrátil na levý bok a zablokoval všechny jízdní pruhy dálnice ve směru do Brna. Nehoda byla ohlášena v 5.27 hodin, na místo vyjely tři jednotky hasičů ze stanic v ulici Tuřanka a v Lidické ulici v Brně a v Pozořicích. Ve zdemolované kabině tahače se vzpříčila sedačka a řidiči přimáčkla obě nohy. Protože souprava zasahovala i do středového pásu a k vyprošťování muže bylo nutné nasadit speciální techniku, dálnici policisté na více než tři hodiny uzavřeli v obou směrech.

Při záchraně zraněného hasiči museli pomocí hydraulické techniky postupně odstraňovat vzpříčenou sedačku, stříhat pedály a celou kabinu kvůli složitému přístupu k řidičovými nohami ještě nakláněli. Po více než hodině se hasičům podařilo uvolnit jednu mužovu zaklíněnou nohu. Druhou nohu se hasičům z vraku podařilo vyprostit v 8.06 hodin a těžce zraněného řidiče předali zdravotníkům.

Na havarovaném tahači hasiči udělali protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Po záchraně řidiče dálnici uvolnili pro vyproštění kamionu mechanismy specializované firmy. V 8.43 hodin hasiči místo předali policistům a ukončili zásah.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28