main-bg.jpg

Záchranářům se podařilo odvrátit sebevraždu muže

Život mladého muže, který chtěl kvůli zdravotním problémům spáchat sebevraždu, se podařilo dnes v noci složkám IZS zachránit v Brně.

Výjezd hasičů ze stanice v Lidické ulici v Brně si 56 minut po půlnoci vyžádali policisté. Jednotka hasičů s pěti zásahovými vozidly včetně třicetimetrového automobilového žebříku vyjela k železničnímu mostu na třídě generála Píky v Brně-Černých Polích. Na místo vyjela také jednotka hasičů Českých drah. Podle zjištění velitele zásahu jednotky HZS JMK se jednalo o sebevražedný pokus muže ve věku okolo 30 let, který hodlal skočit z železničního mostu kvůli vážným zdravotním problémům. Úmysl skončit se životem se mu snažili vymluvit vyjednavači Policie ČR, na místo byl povolán také psycholog HZS Jihomoravského kraje. Na žádost krajského operačního a informačního střediska HZS a IZS byla v 1.16 hodin zastavena doprava na železniční trati a současně přívod el. proudu do trolejí na trati. Hasiči na trati pod mostem  rozvinuli záchrannou seskokovou matraci. S mladým mužem, který hodlal skočit z mostu, vyjednával lékař ZZS i vyjednavač Policie ČR.   

Krátce před druhou hodinou se vyjednavačům podařilo muže odradit od skoku z mostu a sebevraha převzali do péče zdravotníci ZZS. Ve 2.04 hodin byla obnovena doprava na železniční trati. Jednotky HZS Jihomoravského kraje se vrátily na základnu.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30