main-bg.jpg

Záchranáři z Boskovicka vyhráli soutěž v Rokycanech

Tým hasičů a zdravotníků z Boskovicka zvítězil ve 12. ročníku Memoriálu Jindřicha Šmauze ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel v Rokycanech. Záchranáři z Boskovicka splnili roli favorita, který v tomto klání již tradičně obsazuje přední místa.

Soutěž, která se konala na Masarykově náměstí v Rokycanech, je specifická tím, že se v ní utkávají společné týmy HZS a ZZS. Pro soutěžní družstva jsou připraveny odlišné scénáře dopravních nehod. Úkolem týmů je v co nejkratším čase dokonale zvládnout vyproštění zraněných a poskytnutí první pomoci. Hasiči mají za úkol zabezpečit vozidla proti požáru, úniku provozních náplní a především proti pohybu, dále pak vyproštění zraněných osob z vozidel. Hodnotí se taktika a technika provedení zásahu, u zdravotníků ošetření zraněných osob. V celkovém hodnocení se hodnotí spolupráce obou týmů.

Hasiče na memoriálu J. Šmouze reprezentovalo družstvo z požární stanice v Boskovicích ve složení: velitel družstva nstržm. Zdeněk Krejčí, zdravotník nstržm. Zdeněk Parolek, strojník nprap. Luděk Parák, technik nstržm. Martin Pokorný, vedoucím týmu byl pprap. Jiří Lepka. Zdravotníky reprezentoval tým Zdravotnické záchranné služby JmK, stanoviště Velké Opatovic ve složení: záchranáři Roman Chatrný a Ondřej Ptáček, řidič Michal Kolář, vedoucím týmu byl MUDr. Antonín Svoboda.

Soutěže se účastnilo 11 družstev z České republiky a jeden tým ze Slovenska. Záchranáři z Boskovic a Velkých Opatovic celkovým ziskem 420 bodů obsadili první místa v kategorii HZS i v celkovém hodnocení integrovaného záchranného systému.

npor. Ing. Antonín Hanák, velitel PS Boskovice, HZS JmK, ÚO Blansko

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30