main-bg.jpg

Záchranáři – cyklisté závodili ve Vítovicích 2010

Pětatřicet hasičů, příslušníků dalších složek IZS a příchozích v sobotu ve Vítovicích na Vyškovsku soutěžilo v závodě Vítovický dráček.

Pod tímto názvem již po čtvrté Sportovní klub Hasiči Brno a Česká hasičská sportovní federace ve spolupráci s HZS JmK uspořádaly v podhůří Drahanské vrchoviny závod horských kol pro příslušníky a zaměstnance složek integrovaného záchranného systému z celé republiky a další zájemce.

Závod, kterému přes meteorologické prognózy vytrvalého deště nakonec přálo polojasné počasí, se jel v pěti kategoriích. Muži do 40 a nad 40 let, ženy a příchozí zájemci zápolili na trati dlouhé zhruba 36 kilometrů, děti do 15 let jely desetikilometrovou trať. Po předcházejících deštivých dnech cyklisté zápolili s náročným, rozmoklým terénem a závod byl podle pořadatelů letos těžší než v minulých letech. Přesto cyklisté dosahovali velmi dobré časy.

Mezi šesti dětmi do 15 let byla i šestiletá cyklistka Sabina Rúžičková. V kategorii žen letos startovaly dvě závodnice a cílem nakonec projela jen jedna. Mezi borci nad 40 let opět nechyběl 66letý Ivan Lattenberg. Senior, který po více než 40 letech služby v Hasičském záchranném sboru před několika lety odešel do důchodu, stále aktivně závodí. Na trati  Vítovického dráčku mírně zabloudil a v kategorii nad 40 let nakonec obsadil 5. místo. Bývalým kolegům se však pochlubil, že letos již kromě série závodů na kole vyjel až téměř na vrchol Grossglockneru v rakouských Alpách a za řídítky kola dojel do výšky 2400 metrů nad mořem.

Letošní ročník výborně zorganizoval náš skvělý sportovec Ivan Růžička za nezbytné podpory celé své rodiny, kamarádů a přátel ze Sportovního klubu Hasiči Brno. Při závěrečném předávání ocenění nejlepším byli vyhlášeni tradičně netradiční vítězové kategorií, kteří dostali nádhernou ručně malovanou skleničku s originálním obrázkem od slečny Michaely Růžičkové. Oceněn byl „čmelák" za nejchlupatější nohy nebo „želva" za předposlední místo, „smolař" letos za 2 defekty během závodu, „dědek" a „nácíček" nejstarší a nejmladší účastník závodu, „tuning" s nejhezčím kolem, „nejčistší" nejčistší závodník.

Image


Zvláštní cenu - skleničku s namalovaným zeleným dráčkem - organizátoři udělili všem dětem a:

-          posádce ZZS JmK, p.o. za vynikající spolupráci

-          slečně Martině za skvělé pohoštění

-          mjr. Ing. Petru Oháňkovi, veliteli stanice PS Lidická a řediteli závodu za mimořádnou osobní podporu při organizaci závodu.

Po ukončení závodu mnozí ještě poseděli s kolegy a přáteli a v příjemné atmosféře rozebírali kritická místa tratě, vyměňovali si zkušenosti ohledně vhodných plášťů. Řešily se termíny dalších závodů, a nebo se jen tak povídalo u dobrého jídla a pití.

Organizátoři Vítovického Dráčka děkují za podporu při organizaci závodu:

-          České hasičské sportovní federaci za udělení finančního grantu,

-          HZS JmK za materiální a organizační podporu,

-          Společnosti Českomoravský cement HeidelbergCementGroup, a.s. za dlouholetou finanční podporu všech aktivit Sportovního klubu hasiči Brno,

-          JUDr. Antonínu Osvaldovi za osobní finanční dar Sportovnímu klubu hasiči Brno a organizační podporu

-          Firmě TRANSKOL, s.r.o. za dlouholetou materiální podporu závodu,

-          Lesům České republiky, s.p. - Lesní správě Bučovice za povolení organizovat závod na pozemcích ve své správě.

Všechny milovníky cyklistiky v přírodě Hasiči Brno zvou na závod Útěchovský dráček, který se pojede 26.září a je uveden v kalendáři hlavních sportovních soutěží HZS ČR.

Výsledky závodu Vítovický dráček:Kategorie muži do 40 let:1)      Aleš Zeman     1:32:15

2)      Jan Keprt        1:32:47

3)      Pavel Peška     1:36:22Kategorie mužio nad 40 let:1) Michal Chlumský     1:37:02

2) Pavel Krob              1:42:18

3) Pavel Blahoudek      1:46:20Ženy:1) Lenka Koudelová    2:05:24Příchozí:1) Robert Hradský       1:43:27

2) Zdeněk Tišnovský   1:50:00

3) Karel Šmerda          1:59:03Děti:1) Ladislav Buk           0:40:00

2) Michal Koudela       0:43:58

3) Marek Šmerda        0:53:18


ppor. Ing Václav Kovář, Sportovní klub Hasiči Brno,
por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31