main-bg.jpg

Záchranáři a hasiči pomohli obětem povodní

Humanitární pomoc v hodnotě přes půl milionu korun odvezli v neděli do obcí postižených povodněmi jihomoravští vodní záchranáři a hasiči.

Zásilku pomoci obcím na Novojičínsku již podruhé zorganizovali záchranáři Vodní záchranné služby Nové Mlýny ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Na základě podnětů a požadavků krizových štábů šlo především o úklidové a desinfekční prostředky a nářadí jako stavební kolečka, lopaty, kbelíky, košťata, holínky, pracovní rukavice a jiný materiál k odstraňování následků ničivé povodně. V zásilce nechyběla také bílá technika - mikrovlnné trouby, pračky, ledničky a rychlovarné konvice.

Image


Pomoc reagovala na konkretní požadavky starostů postižených obcí a záchranáři ji složili v Životicích, Jeseníku nad Odrou, Kuníně a Šenově. Zatímco úklidové nářadí a materiál a desinfekční prostředky záchranáři doručili starostům, pračky, ledničky, mikrovlnné trouby a další spotřebiče expedovali přímo do postižených domácností. Částku na pořízení zásilky záchranáři shromáždili z příspěvků řady jihomoravských firem i jednotlivců.

Sbírku materiální humanitární pomoci lidem v postižených oblastech zorganizovali také dobrovolní hasiči z SDH Říčany na Brněnsku. Sbírku podpořilo vedení obcí Říčany a Ostrovačice. Místo dodávky humanitární pomoci dohodla starostka Říčan Mgr. Jitka Mičánková prostřednictvím  Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, na konkrétních požadavcích se hasiči domlouvali přímo s tamními představiteli obcí. Humanitární pomoc v sobotu 11.července odvezli pomocí dvou dodávkových automobilů do obce Životice u Nového Jičína a do města Fulnek.

Do Životic směřovala zásilka pitné vody, toaletního papíru, dek, dezinfekčních a úklidových prostředků, gumových rukavic, lopat, košťat, stavebních koleček a dalších věcí. Do Fulneku hasiči odvezli převážně pitnou vodu, toaletní papír, gumové rukavice, igelitové pytle a pytle na písek a dezinfekční prostředky.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31