main-bg.jpg

Z vozidel vyprostili hasiči tři zraněné

Jednotky HZS Jihomoravského kraje vyjížděly dnes krátce před jedenáctou hodinou dopoledne k dopravní nehodě tří nákladních vozidel na dálnici D1 ve směru na Prahu.

Na místo vyrazila jednotka ze stanice Líšeň, Lidická a jednotka z Pozořic. Hasiči zjistili, že havarovala tři nákladní auta na 203. kilometru. Na místě v době příjezdu jednotek HZS zasahovala záchranná služba a vrtulník LZS.

Ve dvou vozidlech zůstali zaklínění tři muži. Hasiči vyprostili ze zcela zdevastované kabiny pomocí rozpěrného hydraulického válce a nůžek zraněného řidiče, kterého následně transportoval vrtulník LZS do zdravotnického zařízení. V době odletu helikoptéry zastavili provoz na dálnici ve směru na Prahu.

Dvoučlennou posádku dalšího havarovaného kamionu vyprostili hasiči druhou vyprošťovací sadou. Oba zranění muži měli zaklíněné nohy.

Jednotky HZS zajistily místo nehody proti vzniku požáru a zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Všichni zranění byli z vozidel vyproštěni během čtvrt hodiny od příjezdu první jednotky HZS. Během zásahu byla dálnice ve směru na Ostravu průjezdná jen s omezením, protože v levém pruhu stála zasahující technika. Deset minut před dvanáctou hodinou byl tento směr zcela průjezdný. Dálnice ve směru na Prahu zůstala průjezdná jen částečně. Hasiči předali místo nehody Policii ČR a vrátili se zpět na základny.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30