main-bg.jpg

HS Vyškov

V této sekci najdete požární techniku, která je dislokována na hasičské stanici Vyškov.

CAS32

IMG_0364 Cisternová automobilová stříkačka (CAS)  je určena k přepravě družstva o zmenšeném početním stavu 1+3.  Vozidlo je vybaveno příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastního nebo cizího zdroje. Vozidlo je využíváno k dopravě velkého množství hasebního média na místo zásahu. Ve výbavě vozidla se nachází přetlakový ventilátor, VDP (vzduchové dýchací přístroje), motorová řetězová pila, plovoucí čerpadlo, elektrocentrála a dále prostředky pro provedení hasebního zásahu. Vozidlo je opatřeno osvětlovacím stožárem.

 

AZ30

IMG_0421 Automobilový žebřík (AZ) s posádkou 1+2 slouží k rychlému zásahu hasičů ve výškách. Vysunutí žebříkové sady je jištěno výpočetní technikou v závislosti na pracovním zatížení koše a délce vysunutí stabilizačních podpěr. Okamžitá poloha žebříkové sady je zobrazována digitálním displejem na stanovišti obsluhy. Žebřík je stabilizován 4 hydraulickými podpěrami (systém VARIO). 

 

TA

IMG_0388 Technický automobil s posádkou 1+1 je předurčen k zásahům při úniku nebezpečných látek, včetně ropných produktů, a to jak na pevných plochách, tak i na vodní hladině. Ve výbavě vozidla se nachází těsnící prostředky, čerpadla na nebezpečné i hořlavé látky, záchytné nádoby, sorbenty, dekontaminační stanoviště, VDP (vzduchové dýchací přístroje), ochranné obleky, prostředky pro odběr vzorků nebezpečných látek a prostředky pro případné osvětlení místa zásahu, a to jak za pomoci stožáru na vozidle, tak za pomoci přenosných stativů.

 

VYA

IMG_0466 Víceúčelový jeřáb VYA-S3, je zdvihací zařízení určené jak pro jeřábové práce do max. hmotnosti 14.000 kg, tak pro práce vyprošťovací, převážení břemen na háku a vlečení poškozených vozidel. Vybavení stroje navijákem a vyprošťovacím příslušenstvím umožňuje provádění celé řady vyprošťovacích a odtahových operací a podstatně rozšiřuje provozní využití jeřábu. Ve výbavě vozidla se mimo jiné nachází prostředky pro zajištění místa události, vázací prostředky a pomůcky pro práci s vázacími prostředky.  

 

RZA

IMG_0438 Rychlý zásahový automobil s posádkou 1+1 je předurčen především k zásahům při dopravních nehodách a požárech dopravních prostředků.  Ve výbavě vozidla se nachází kompletní sada vyprošťovacího hydraulického zařízení, vysokotlaké hasící  zařízení, prostředky pro stabilizaci vozidla, prostředky pro poskytnutí předlékařské první pomoci, VDP (vzduchové dýchací přístroje), vysokotlaké zvedací vaky a další prostředky PO pro řešení těchto událostí. Na vozidle je instalován naviják.

 

DA

IMG_0452 Dopravní automobil s posádkou 1+6 je předurčen k zásahům na vodní hladině, případně k dálkové dopravě vody ze stroje do stroje.  Ve výbavě vozidla se nachází prostředky pro práci na vodě a ledu, ochranné oděvy, speciální záchranné prostředky pro práci na vodě, nafukovací člun, dále požární stříkačka a věcné prostředky PO včetně VDP.

 

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31