main-bg.jpg

Vyhořel dřevěný pavilon mezi kurty

Starý dřevěný přízemní pavilon v areálu tenisového klubu v Břeclavi dnes dopoledne zachvátil požár.

Hlášení o plamenech šlehajících z objektu v tenisovém areálu v Haškově ulici přijali hasiči v 9.34 hodin. Protože hořelo ve dřevěném pavilonu o půdorysu zhruba 30 krát 10 metrů a oheň se rychle šířil, krajské operační a informační středisko HZS vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Na místo vyjelo devět jednotek hasičů - profesionální jednotka ze stanice v Břeclavi a jednotka HZS Správy železniční dopravní cesty, a dobrovolné jednotky ze Staré Břeclavi, Poštorné, Hrušek, Lanžhota, Lednice, Tvrdonic a Valtic.

Proti plamenům hasiči nasadili čtyři vodní proudy, požár, při kterém se část střechy zřítila, se podařilo dostat pod kontrolu v 10.12 hodin. Po rozebírání prohořelých krovů a zbytků desek a dohašení lokálních ohnisek hasiči požár zlikvidovali v 11.33 hodin. Z požářiště zachránili přívěsný vozík a vynesli a ochladili dvě propanbutanové tlakové lahve.

Oheň zničil dvě třetiny dřevěného, přízemního, čtyřicet let starého objektu. Třetinu pavilonu, ve které bylo uloženo zařízení pro tenisové kurty, se hasičům podařilo zachránit. Ve shořelé části oheň zničil zařízení šicí dílny firmy zabývající se výrobou sportovních potřeb. Zbytky pavilonu jsou natolik poškozené, že je zřejmě bude třeba strhnout. Příčinu vzniku požáru se vzhledem k devastaci objektu dosud nepodařilo určit a šetření si zřejmě vyžádá odborné expertízy. Celkovou škodu zejména na zničeném zařízení šicí dílny vyšetřovatel předběžně odhadl na 220 tisíc korun. Hodnotu uchráněného zařízení tenisového klubu vyšetřovatel vyčíslil částkou 100 tisíc korun.     

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30