main-bg.jpg

Výcvik složek IZS na výskyt vysoce nakažlivé nemoci v Brně

IMG_4875 Složky Integrovaného záchranného systému se dopoledne sešly na požární stanici Brno-Líšeň, aby si prakticky vyzkoušely společný zásah na mimořádnou událost s výskytem vysoce nakažlivé nemoci.

Náplní zaměstnání bylo zopakovat si správné oblékání a vysvlékání ochranných pomůcek a komunikace mezi jednotlivými složkami. Účastníci se seznámili s novými prostředky ve výbavě Bio hazard teamu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje. Jihomoravští záchranáři se „pochlubili“ novým biovakem a sanitním vozem, které jsou primárně určeny k transportu nakažených osob na specializovaná pracoviště. Pracovníci Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje přítomné seznámili s nákazovou situací ve světě a nejčastějším výskytem vysoce nakažlivých nemocí včetně jejich charakteristik.

Prakticky si pak vyzkoušeli zásah při mimořádné události s podezřením na virulentní nákazu. Část požární stanice posloužila jako bytový dům, ve kterém pobývá nákazou postižená osoba, která si po návratu ze severního Konga, kromě bezpočtu zajímavých zážitků, přivezla i podezření na nákazu virem EBOLA.

Všechny zúčastněné složky si v průběhu celého dopoledne, krok po kroku, procvičily veškerá opatření a postupy, na kterých společně spolupracují již od června 2014. Cvičící si odnesli spoustu praktických zkušeností.

Zaměstnání se zúčastnili příslušníci HZS Jihomoravského kraje, z požární stanice Brno-Líšeň, opěrného bodu pro zásahy na nebezpečné látky, členové Bio hazard teamu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje, zástupci Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje, epidemiologové Fakultní nemocnice Brno Bohunice a Městská policie Brno.

Roman Stejskal, velitel požární stanice Brno-Líšeň

Brno-Líšeň

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31