main-bg.jpg

Výbuch plynu zranil ženu a poškodil stánek

Stánek s občerstvením gyros dnes zničil výbuch plynu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Exploze s požárem zranila pětatřicetiletou prodavačku.

Výbuch ve stánku ve Svatoplukově ulici v centru Veselí nad Moravou byl hasičům ohlášen ve 12.01 hodin. Na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální jednotka ze stanice ve Veselí a dobrovolné jednotky z Veselí a Hroznové Lhoty.

Požár, který vyvolal výbuch propanbutanu, ještě před příjezdem hasičů ručním hasícím přístrojem uhasil prodavač ze sousední prodejny. Zraněná pětatřicetiletá žena byla v péči zdravotníků.

Hasiči vypnuli přívod el. proudu do stánku a od grilu na gyros odpojili desetikilogramovou láhev s propanbutanem. Ze stánku vynesli a venku ochladili celkem šest desetikilogramových tlakových propanbutanových lahví. Žádná z lahví nebyla poškozena.

Příčinou výbuchu byla nedbalost při manipulaci s tlakovou lahví. Při výměně lahve u grilu na gyros začal otevřeným ventilem lahve unikat plyn, který se ve stánku nahromadil a vybuchl. Při explozi a požáru plynu a zařízení stánku utrpěla prodavačka popáleniny. Výbuch zničil sádrokartonovou příčku mezi stánkem a sousední prodejnou květin. Tlaková vlna rozbila výlohy dvou prodejen a poškodila část zboží. Celkovou škodu vyšetřovatel HZS předběžně odhadl na 100 tisíc korun.        

Image



por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30