main-bg.jpg

Vrtulník opět zasahoval u požáru lesa

IMG_3313 Suché počasí a s tím související požáry přidělávají hasičům stále práci. I dnes vyjížděly jednotky k požárům polí, trav a lesa. Nasazení vrtulníku si vyžádal zásah u Jinačovic na Brněnsku.

Operační středisko HZS Jihomoravského kraje přijalo v 15,47 hodin informaci o kouři, který stoupá z lesa nedaleko Medlánek v okrajové části Brna. K události vyjela jednotka z brněnské stanice Přehrada a dobrovolní hasiči z Brna-Komína.

Cestou k zásahu velitel přijíždějící jednotky požádal operační středisko o vyslání vrtulníku, protože bylo velmi komplikované najít vhodnou příjezdovou lesní cestu ve směru kouře.

Vzhledem k situaci vyslalo operační středisko na místo další jednotky ze stanic Lidická a BVV. Do patnácti minut nad požárem přeletěl vrtulník a jeho posádka zjistila, že hoří les na ploše asi deset na deset metrů. Vzhledem k tomu, že se hasičské vozy stále prodíraly lesními cestami, zahájila posádka vrtulníku hasební práce. Závěsný vak doplňovali hasiči čekající na letišti v Medlánkách.

Asi o půl hodiny později přijely k požářišti první cisterny. Hasiči rozvinuli hadice na vzdálenost dvou set metrů až k místu požáru. Velitel si nechal povolat další velkoobjemovou cisternu a operační středisko proto vyhlásilo druhý stupeň požárního polachu. K požáru vyjeli dobrovolní hasiči z městské části Královo Pole. Dva vodní proudy pak už hasičům stačily k likvidaci požáru, kterou velitel zásahu ohlásil v 19,15 hodin.

Plameny zasáhly plochu o rozloze 31 arů a podle vyšetřovatele HZS a majitele pozemku, který se dostavil na místo, nezpůsobily žádnou škodu.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash playerKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30