main-bg.jpg

Vozovky blokovaly stromy i padající sníh

K odstranění vyvrácených stromů a nebezpečných sněhových převisů dnes hasiči vyjížděli na téměř 20 míst kraje.

Šestkrát zasahovali na Blanensku. Silnice zatarasené vyvrácenými stromy hasiči uvolňovali zejména v okolí Letovic - na vozovkách z Letovic do Kunštátu a do Zábludova. Další strom překážející dopravě odstranili ze silnice z Kunštát do Rozseče. V Boskovicích dvě jednotky dobrovolných hasičů odstraňovaly silnou vrstvu mokrého a těžkého sněhu se střechy zimního stadionu. Převis ohrožující obyvatele sídliště hasiči odstranili se střechy sedmipatrového panelového domu v ulici Dvorská v Blansku.

Také na Brněnsku hasiči uvolňovali silnice zavalené spadlými stromy. Pět vyvrácených stromů pořezali a odstranili z vozovky na silnici mezi obcemi Žleby a Brumov. Provizorně tam upevnili také nebezpečně prověšené kabely el. vedení. Další strom odstranili z komunikace u obce Lubné. V Čučicích hasiči pořezali vzrostlý akát silně nakloněný nad vozovku.

V Brně hasiči pomocí automobilového žebříku odstraňovali sněhové převisy. Padající kusy zledovatělého sněhu odstraňovali v Husovicích se střechy základní školy na nám. Republiky a nad zastávkou MHD v Dukelské ulici. Další převis zlikvidovali na střeše domova mládeže v Gorkého ulici.

Na Břeclavsku hasiči vyjížděli do Poštorné, kde nebezpečný sněhový převis strhli se střechy mateřské školy. Další převis zlikvidovali na náměstí v Mikulově. Jednotka hasičů Správy železniční dopravní cesty odčerpávala vodu z podjezdu u břeclavského nádraží.

Na Vyškovsku hasiči od vyvráceného stromu uvolnili silnici u Ruprechtova. Padající kusy sněhu a ledu v okresním městě odstranili se střechy Muzea Vyškovska na nám. Čsl. armády a se střechy domu v ulici Rudé armády v Rousínově.  por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30