main-bg.jpg

Vozidlo skončilo v kolejišti

Osobní automobil zůstal po nehodě v kolejišti železnice. Zasahovala jednotka HZS JmK ze Slavkova a Vyškova.

Krajské operační a informační středisko HZS JmK vyslalo v 10.13 hodin jednotku z požární stanice Slavkov k dopravní nehodě osobního automobilu poblíž obce Marefy.

Jednotka vyjížděla k události s informací, že došlo k nehodě vozidla, které se dostalo mimo silnici a zůstalo stát v kolejišti železniční tratě mezi Bučovicemi a Slavkovem u Brna. Cestou k zásahu obdržela jednotka doplňující informaci, že provoz na trati byl zastaven.

Po příjezdu hasiči zjistili, že havarovaný automobil vyjel ze silnice, projel křoviny a uvízl v pásmu kolejiště. Řidič z vozidla vystoupil bez pomoci hasičů a nepotřeboval ošetření ZZS.

Z vozidla unikaly pohonné hmoty. Hasiči je proto začali jímat do záchytných nádob a provedli v místě zásahu protipožární opatření. Zajistili místo nehody. K vytažení vozidla z kolejiště si nechal velitel zásahu povolat vyprošťovací automobil ze stanice HZS JmK ve Vyškově. Na místo přijela také hasičská jednotka Správy železniční dopravní cesty.

Před začátkem vyprošťování bylo potřeba odstranit pomocí motorové pily přilehlé křoviny.

Vozidlo hasiči vyprostili pomocí navijáku zpět na komunikaci a jeho odvoz již zajistila specializovaná firma. Jednotky se vrátily zpět na základny.

Fotografie jsou ke stažení v příslušném fotoalbu.


pprap. Mgr. Jaroslav Mikoška

 


 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30