main-bg.jpg

Voda s bahnem zaplavovala silnice, domy i studny

Při odstraňování následků bouřek s přívalovými dešti dnes odpoledne hasiči zasahovali na Blanensku a Hodonínsku.

Na Blanensku hasiči vyjížděli k sedmi zásahům. Strom vyvrácený na silnici, z vozovky odstranili u obce Vavřinec. V ulici Na Řadech v Blansku hasiči uvolnili ucpaný odtok dešťové vody se střechy, z níž voda zatékala do prodejny. Do ulice Sloupečník v okresním městě byli přivoláni k odčerpání zatopeného skladu a kanceláří. Další zatopené prostory hasiči odčerpali v domě v Bezručově ulici. Tři jednotky vyjely k záchraně zhruba 200 turistů, kterým voda odřízla cestu u vchodu do Punkevních jeskyní. (Viz samostatná zpráva). Čerpadla hasiči nasazovali k uvolnění zatopeného dvora rodinného domu v ulici Dolní vejpustek v Olešnici a sklepa v ulici Hradisko v Rájci-Jestřebí.

Na Hodonínsku voda s bahnem zaplavila silnice. Pod vodou, která sahala do výšky 30 - 50 centimetrů, se ocitly komunikace z Javorníku do Suchovských Mlýnů a část silnice ze Suchovských Mlýnů do Suchova, a také silnice z Louky do Blatničky. Přívaly vody z polí nestačily odtékat korytem potoka u Blatničky a zaplavily sklepy i domy. V Suchově hasiči odčerpávali vodu ze školy, stolařské dílny a několika domů, potopu hasiči likvidovali také ze sklepů v Nové Lhotě.

V Blatničce přívaly vody zasáhly osm rodinných domků a bytový dům a zatopily sklepy, ale i přízemí domů a garáže. Valící se voda také poškodila rozestavěnou regulaci břehů potoka. V obci Louka voda zatopila sklepy pěti rodinných domů. Hasiči v obci odčerpávali také zaplavené studny a septiky, a povrch vozovky čistili od nánosů bahna. V regionu při odstraňování následků přívalových dešťů celkem zasahuje osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Hodonínska i sousedního okresu Uherské Hradiště.

Na Břeclavsku hasiči zasahovali při čerpání zatopených sklepů v Kobylí a Bořeticích. V Bučovicích na Vyškovsku hasiči vyjeli k uvolnění ucpaných kanalizační vpustí.   por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 TOOB-16 (Kurzy)
22. 03. 2019, 00:08 - 23. 03. 2019, 18:00
23 24
25 26 27 28 29 30 31