main-bg.jpg

Vítr v kraji vyvracel stromy a lámal větve

Bouřky s poryvy větru dnes v podvečer zaměstnaly jihomoravské hasiče. Vítr vyvracel stromy a lámal větve.

K prvním zásahům hasiči krátce po 18. hodině vyjížděli na Znojemsku. V Loucké ulici ve Znojmě pořezali a odstranili vyvrácený strom, který zčásti zatarasil cestu u Louckého kláštera. Dva stromy a ulomené větve hasiči uklidili z vozovky z Jiřic u Miroslavi do Troskotovic. Pět stromů, které hasiči postupně pořezali a odtáhli mimo komunikaci, vítr vyvrátil na silnici mezi Znojmem a Suchohrdly.

Na Brněnsku hasiči poprvé vyjížděli v 18.34 hodin do Pohořelic, kde po bouřce zůstaly v aleji polámané větve stromů. V Pohořelicích a okolí hasiči motorovou pilou rozřezali a uklidili spadlý strom, pracovníky telefonní společnosti zavolali k opravě poškozeného sloupu telefonního vedení a ze silnice odstranili utrženou reklamní tabuli. Do Přibic hasiči vyjeli k uvolnění vozovky od dvou spadlých stromů, další strom zatarasil koleje železniční trati. Ulámané větve hasiči odklidili ze silnice na Novou Ves. S motorovou pilou zasahovali na silnici zhruba kilometr od Branišovic. Vozovku uvolňovali od dvou stromů vyvrácených větrem.

Na Vyškovsku hasiči vyjížděli na silnici ze Slavkova směrem na Kyjov, z níž uklidili velkou větev stromu.  

Na Hodonínsku hasiči s motorovou pilou zasahovali na silnici z okresního města do Mutěnic, kde se na vozovku zřítil zhruba 10 metrů vysoký topol.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského krajeKalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31