main-bg.jpg

Ve věznici vypukne cvičný požár

Zásah k likvidaci požáru vězeňské cely a střechy objektu je námětem taktického cvičení ve Věznici Znojmo.

Cvičení ve věznici v Dyjské ulici se uskuteční ve čtvrtek 22. října od 9 hodin a ve spolupráci s příslušníky Vězeňské služby se ho zúčastní pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, policisté a zdravotníci.

Simulovaný požár zařízení cely podle námětu cvičení vypukne ve třetím nadzemním podlaží a oheň se začne šířit do podkroví a na střechu věznice. Příslušníci Vězeňské služby vyhlásí požární poplach, začnou oheň hasit vodním proudem z nástěnného hydrantu, ale protože se požár již rozšířil a prostory objektu jsou zakouřené, ohlásí událost na tísňovou linku hasičů. Na místo vyjedou jednotky ze stanic ve Znojmě a v Hrušovanech nad Jevišovkou, a dobrovolné jednotky ze Slupi, Vranova nad Dyjí a Jevišovic. Povoláni jsou rovněž policisté a zdravotníci.

Příslušníci Vězeňské služby objekt evakuují, při kontrole odsouzených ale zjistí, že dva chybějí a zřejmě zůstali v patře zasaženém požárem.

Hlavním námětem taktického cvičení je likvidace požáru v objektu věznice, vyhledání, záchrana a evakuace osob za ztížených podmínek a nácvik spolupráce hasičů s ostatními složkami integrovaného záchranného systému.

Cvičení je plánováno na 2 - 2,5 hodiny. Protože se uskuteční v objektu se zvláštním režimem, novináři se ho mohou zúčastnit v rozsahu, který stanoví příslušníci Vězeňské služby a velitel zásahu.   por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31