main-bg.jpg

Ochrana obyvatelstva

Témata týkající se ochrany obyvatel ohrožených živelnou či jinou katastrofou.

Jak přežít v přírodě? (32)

preziti_perex.jpg Každý z nás se může jednou dostat do situace, kdy se ocitne v neznámém prostoru nebo v ohrožení života a bude se muset spolehnout sám na sebe, popřípadě na osoby ve svém nejbližším okolí. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno se Vám pokusí poradit, jak se na takové situace připravit a jak se v takových situacích zachovat.

 

Jak se zachovat při úniku nebezpečné látky? (25)

unik_nl_perex.jpg Různé nebezpečné látky (NL) se chovají odlišně v závislosti na skupenství a prostředí, ve kterém uniknou. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak postupovat v různých případech úniku NL a s jakými NL se můžete nejčastěji setkat.

 

Jak se připravit na povodně? (20)

povodne_perex.jpg Povodně jsou jednou z nejčastějších krizových situací u nás. Jak se na ně připravit a co dělat, když voda opadne, Vám poradí Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno.

 

Jak se ochránit před extrémními klimatickými jevy? (29)

ekj_perex.jpg Příroda nás v posledních několika letech často překvapuje různými extrémy. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak se můžete připravit na nebezpečné klimatické jevy jako je bouřka, vichřice, přívalový déšť nebo krupobití.

 

Jak se zachovat v případě nálezu podezřelého zavazadla nebo jiného předmětu? (18)

podezÅ™elé zavazadlo Někdy se může stát, že např. v tramvaji objevíte kufřík, ke kterému se nikdo nehlásí. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám poradí, co máte v takovém případě dělat.

 

Jak se ochránit v zamořeném prostředí? (17)

perex.jpg Únik nebezpečné látky (NL) do prostředí může vážně ohrozit Vaše zdraví, ale i životy! Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám poradí, jak se můžete ochránit proti tomuto nebezpečí.

 

Co udělat, když zazní sirény? (7)

elektrinická siréna Sirény jsou prostředkem k varování obyvatel při hrozícím nebezpečí. Každý občan by měl vědět, jaké druhy signálů existují, co který znamená a hlavně – jak se v případě ohrožení zachovat. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR – Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik základních informací o tom, jak rozlišit od sebe „houkání“ sirén a jak se chovat při spuštění varovného signálu.

 

Jak správně postupovat při opuštění domácnosti/objektu při evakuaci? (16)

vypnutí elektříny V případě vyhlášení evakuace, ať už se nacházíte doma, v kanceláři nebo nákupním středisku, je důležité vědět, co udělat před odchodem a jak se chovat při opuštění objektu.  Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám přináší základní informace o tom, jak v tomto případě postupovat a na co nezapomenout.

 

Jak správně nahlásit mimořádnou událost? (1)

Každý z nás se může dostat do situace, kdy se stane svědkem nebo přímým účastníkem (v horším případě i postiženým) nějaké událostí, která ohrožuje naše zdraví, život, majetek nebo bezpečnost. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR – Krajské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak se zachovat v okamžiku, kdy je třeba přivolat pomoc.

 

Improvizované ukrytí - kde a jak se ukrýt v případě nebezpečí? (14)

perex_ukryt__2.jpg Zazní-li varovný signál "Všeobecná výstraha", je třeba se okamžitě ukrýt před hrozícím nebezpečím. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám přináší základní informace o tom, jak by měl vypadat bezpečný úkryt a co dělat pro zvýšení odolnosti vybraného úkrytu.

 

Co má obsahovat evakuační zavazadlo? (12)

perex_zavazadlo7.jpg Evakuační zavazadlo a jeho obsah je v některých případech ohrožení to jediné, co Vám po opuštění domácnosti zůstane. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno  a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak by mělo evakuační zavazadlo vypadat a co by mělo obsahovat.

 

Fotogalerie

12_DSC_4746

 

 

Ochrana obyvatelstva

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31