main-bg.jpg

Bezpečnost občana

Rady a tipy pro osobní ochranu před násilím a kriminalitou.

Jak vybavit a bezpečně používat automobil? (22)

automobil_perex.jpg Statistiky hasičů neustále poukazují na velký počet dopravních nehod a také požárů vozidel. Dalším velkým problémem je také znemožnění volného průjezdu vozidel s právem přednostní jízdy k záchraně lidských životů. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR – Krajské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak předejít dopravní nehodě, požáru vozidla, co dělat, když k tomu dojde, jak se správně chovat na cestách, a další užitečné informace.

 

Jak se zachovat, stanete-li se svědky trestného činu? (28)

Tcin_perex_1.JPG Někdy se můžete dostat do situace, kdy se stanete svědkem nepříjemné události související s protiprávním jednáním. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak se v takové situaci zachovat a konkrétní typy událostí, ve kterých se můžete ocitnout i Vy sami a co v takovém případě dělat.

 

Co dělat v případě přepadení? (24)

prepadeni_perex.jpg Okradení, fyzické napadení, znásilnění a řada dalších trestných činů ke kterým dochází, má velmi často společného jmenovatele - tím je neopatrnost či nezodpovědnost lidí. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám poradí, jak předejít přepadení a co dělat, stanete-li se obětí či svědkem přepadení.

 

Jak řešit problém šikany a sexuálního obtěžování? (27)

perex_haraseni.jpg Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak rozpoznat různé druhy šikany (vč. sexuálního obtěžování) a jak se těmto útokům bránit.

 

Jak předcházet kriminalitě páchané na seniorech? (30)

seniori_perex.jpg V posledních letech přibývá případů, kdy je páchána trestná činnost na seniorech. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám poradí, jak tomu předejít.

 

Co dělat v případě kapesní krádeže? (9)

kradeze_perex.jpg Ke kapesním krádežím dochází dnes a denně. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak můžete předejít nechtěnému okradení a co máte dělat, jestliže se tak stane.

 

Co udělat pro své bezpečí při cestách v zahraničí? (15)

cesty_perex.jpg Při cestách v zahraničí čelíme často nebezpečí odlišného charakteru než v České republice. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, jak se můžete připravit na svoji zahraniční dovolenou nebo pracovní cestu tak, abyste minimalizovali riziko ohrožení Vaší bezpečnosti.

 

Co dělat v případě domácího násilí? (11)

Domácí násilí Domácí násilí je problém, který se může dotýkat i Vás. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám nabízí několik rad, co můžete udělat jako oběť domácího násilí, příp. jak můžete této oběti pomoci.

 

Jaké hrozí nebezpečí v oblasti informačních technologií? (19)

it3_perex.jpg Počítačové podvody, úniky dat, pomluvy, škodlivé kódy a viry, spamy - tyto všechny představují nebezpečí, které si mnohdy neuvědomujeme. Hasičský záchranný sbor JmK ve spolupráci s Policií ČR - Městské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám poradí, jak se vyhnout nepříjemnostem, spojených s tímto nebezpečím.

 

Jak zabezpečit Vaši domácnost při odjezdu na dovolenou? (4)

perex_zabezpeceni_domu.JPG Chcete si užít dovolenou bez starostí o Váš dům či byt? Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR - Krajské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám poradí, jak jej správně zabezpečit před nežádoucími návštěvníky nebo jiným nebezpečím (požár, únik vody, plynu apod.)

 

Jak se správně zachovat při dopravní nehodě? (3)

perex_nehoda1.jpg Všichni potřebujeme dojíždět do zaměstnání, do školy, o víkendech jezdíme na chalupu a o prázdninách na dovolenou. Stále vzrůstající provoz na silnicích a železnicích přináší zvýšené riziko dopravních nehod. Hasičský záchranný sbor JMK ve spolupráci s Policií ČR - Krajské ředitelství Brno a Diecézní charitou Brno Vám připravil několik důležitých rad a postupů, jak zvládnout základní úkony při dopravní nehodě, ať už jste přímými účastníky nebo svědky.

 

Fotogalerie

28_IMG_5368

 

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31