main-bg.jpg

V zakouřeném bytě zemřeli tři lidé

Tři lidé - dva dospělí a jedno dítě - dnes zemřeli při požáru bytu ve Spolkové ulici v Brně-Zábrdovicích. Další dítě bylo převezeno do nemocnice.

Požár bytu 2 + 1 v prvním patře pětipatrového domu byl hasičům ohlášen v 6.01 hodin, na místo vyjely tři jednotky hasičů - profesionální jednotky ze stanic v Lidické a Bauerově ulici a dobrovolná jednotka z Brna-Židenic.

Protože z bytu vycházel kouř a na bouchání na dveře nikdo nereagoval, hasiči dovnitř vnikli násilím. Při průzkumu v dýchacích přístrojích v ložnici silně zakouřeného bytu našli čtyři osoby nejevící známky života, z toho dva dospělé a dvě děti. Všechny hasiči z bytu vynesli na chodbu, pomocí kyslíkového oživovacího přístroje a masáže srdce se je snažili resuscitovat a vzápětí je předali osádkám sanitek zdravotnické záchranné služby. Lékař konstatoval, že dva dospělí - 58letá žena, 24letý muž a holčička ve věku 1,5 roku se zřejmě udusili zplodinami hoření. Šestiletého chlapce ve vážném stavu zdravotníci převezli do nemocnice.

V bytě se jednalo o požár kuchyně, v níž kromě zařízení hořely také textilie a pohovka. Další prostory zasáhly zplodiny hoření. Požár hasiči dostali pod kontrolu pomocí jednoho vodního proudu v 6.16 hodin a v 6.50 hodin dohasili. Byt odvětrali od kouře.

Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé HZS Jihomoravského kraje spolu s experty Policie ČR. Z dosud zjištěných poznatků vyplývá, že oheň zřejmě vypukl po nedbalosti při kouření, nebo při manipulaci s otevřeným ohněm od svíčky ponechané bez dozoru. Způsobenou škodu vyšetřovatel HZS předběžně odhadl na 500 tisíc korun.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29