main-bg.jpg

V Tišnově se uskutečnil další kurz Technik ochrany obyvatelstva

P4184420 Ve dnech 17. a 18. dubna 2015 se již podruhé pořádal ve školícím středisku HZS JmK v Tišnově specializační kurz - Technik ochrany obyvatelstva (TOOB-16). Tohoto kurzu se zúčastnilo 20 dobrovolných hasičů, kteří budou v rámci JmK předurčeni k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Budou zabezpečovat školení v této oblasti u svých jednotek, případně plnit úkoly pro starostu obce při přípravě a řešení mimořádných a krizových situací.

Organizačně se kurz dělil na teoretickou a praktickou část tak, aby byla co nejefektivněji využita hodinová dotace dle platných osnov a zároveň, aby byl svojí formou co nejpřínosnější pro všechny zúčastněné frekventanty.

Cílem kurzu bylo připravit určené techniky ochrany obyvatelstva pro činnosti spojené s problematikou ochrany obyvatelstva při přípravě na mimořádné události a krizové stavy, zejména pak při jejich řešení.  Důraz se kladl především na oblast varování a vyrozumění, evakuace, nouzového přežití, týlového zabezpečení a na protipovodňovou problematiku (hlásnou službu a stavění různých typů protipovodňových hrází).

Důležitou součástí kurzu bylo seznámení frekventantů s mobilním kontejnerem nouzového přežití a možnostmi jeho praktického využití při řešení mimořádných událostí spojených s ochranou obyvatelstva. Praktický výcvik odpovídal reálné situaci. Účastníci kurzu museli kontejner uvést do pohotovosti a následně opět zkompletovat, přičemž se důkladně seznámili s jednotlivými technickými prostředky a s jejich uložením.

Studijní materiály pro teoretickou přípravu obdrželi účastníci kurzu předem v elektronické podobě. Při zahájení kurzu všichni účastníci složili vstupní test, aby bylo možné ověřit úroveň jejich znalostí. Kurz ukončili opět formou testu. Úspěšným frekventantům bylo vydáno potvrzení o absolvování kurzu.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31