main-bg.jpg

V sobotu měli hasiči napilno

gina (1) V sobotu zasahovali hasiči u dvanácti dopravních nehod, jedenáct lidí se zranilo. Mladý motorkář podlehl zraněním po nehodě mezi Svitávkou a Boskovicemi.

V 15.45 vyjeli profesionální jednotky z Boskovic a Blanska k dopravní nehodě do Lhoty Rapotiny.  Osobní automobil skončil na střeše. Zraněné osobě poskytli první pomoc a pak ji předali do péče záchranné služby. Od této události spěchali k další dopravní nehodě.

 

Na silnici mezi Svitávkou a Boskovicemi, o půl páté odpoledne, se střetlo osobní auto Škoda s motorkou značky Yamaha. Motorkář přes veškerou snahu všech zasahujících podlehl zraněním. Hasiči zabezpečili místo zásahu a pomáhali záchranné službě při resuscitaci mladého motorkáře. K dopravní nehodě přijel i hasič ze stanice Brno-Lidická, aby pomohl s první psychickou pomocí osádce Škodovky. Na pokyn policie uklidili vozovku a ve 20.15 odjeli zpět na své základny.

Do odletu vrtulníku letecké záchranné služby byla komunikace číslo II/150 v křižovatce zcela uzavřená. Po zbylou dobu zásahu byl provoz v křižovatce usměrňován a vozidla nemohla projíždět od křižovatky na Svitávku a Boskovice směrem k silnici č. I/43. Policie usměrňovala provoz na objízdné trasy.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Boskovice, Kunštát a také Brno-Lidická.

 

K další nehodě motorkáře vyjížděli hasiči ze stanice Ivančice po dvacáté hodině do Moravských Bránic. Při nehodě osobního auta a motorky se zranil motorkář. Záchranná služba ho po ošetření, transportovala vrtulníkem do nemocnice. Silnice č. II/152 ve směru na Silůvky byla po dobu zásahu zcela uzavřená. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a po úklidu vozovky ukončili zásah ve 22.30hod.

 

V sobotu hasiči řešili celkem 12 nehod, při kterých se zranilo 11 osob. Mladý motorkář zemřel.

 

Přehled o dopravních nehodách dle okresů

Blansko 2
Brno-město 2
Brno-venkov 5
Břeclav 2
Znojmo 1

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Fotogalerie z dopravní nehody mezi Svitávkou a Boskovicemi

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30