main-bg.jpg

V Rohatci vyhořela loupárna cibule

Hala loupárny cibule dnes večer vyhořela v Rohatci na Hodonínsku. Požár podle předběžného odhadu způsobil škodu za šest milionů korun.

Plameny šlehající z objektu u nádraží v centru Rohatce zpozorovali lidé z okolí a ohlásili hasičům na tísňovou linku ve 20.12 hodin. Oheň se velmi rychle šířil a při příjezdu prvních požárních jednotek byla přízemní hala o půdorysu zhruba 20 krát 10 metrů celá v plamenech ve třetí ze čtyř fází hoření. Krajské operační a informační středisko HZS vzhledem k rozsahu události vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů – profesionální ze stanice v Hodoníně a dobrovolné jednotky z Rohatce, Petrova, Strážnice, Ratíškovic a Dubňan.

Proti plamenům hasiči nasadili pět vodních proudů, k hašení zbytků prohořelé střechy, která se propadla, hasiči nasadili i výškovou techniku. K doplňování vody v cisternách byla zřízena kyvadlová doprava od zdroje v okolí. V hale hasiči během zásahu ochlazovali tři tlakové lahve. Dvě třicetikilogramové a jednu desetikilogramovou láhev se podařilo zchladit na bezpečnou teplotu.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 21.15 hodin, rozebírání konstrukcí střechy a dohašování lokálních ohnisek pokračovalo do nočních hodin. Přízemní halu požár prakticky zničil, uvnitř shořelo sedm tun cibule, oheň a žár silně poškodily také výrobní technologii a zařízení haly. Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé HZS JmK ve spolupráci s policejními experty.

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30