main-bg.jpg

V projektu Bezpečné Brno se prezentovali i hasiči

Hasiči se prezentovali v projektu Bezpečné Brno, jehož dějištěm byla v úterý a dnes Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity.

Dvoudenní akci s podtitulem Jak žít a přežít ve velkoměstském prostředí ve dvoraně budovy fakulty v Joštově ulici pořádalo Centrum pro bezpečnostní a strategická studia. Projekt byl určen studentům i obyvatelům města. Program přednášek, prezentací a praktických ukázek byl mj. věnován prevenci drogové a obecné kriminality, obraně obětí trestné činnosti a kontaktům občana s policistou, bezpečnému bydlení, dopravě a pohybu chodců i cyklistů ve městě a kvalitě ovzduší.

Hasiči návštěvníkům akce dnes přiblížili činnost státního požárního dozoru, zásady prevence požárů i požární bezpečnosti staveb. V bloku věnovaném zásahům u požárů a dalších událostí hasiči posluchače mj. upozornili na problémy, s nimiž se při výjezdech setkávají zejména v krajském městě a které jim komplikují rychlý a účinný zásah. Před vchodem do budovy a ve dvoraně fakulty hasiči také zájemcům představili speciální vozidlo a výzbroj a výstroj k zásahům při záchraně osob z výšek a hloubek a k zásahům s použitím výbušnin.  

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2017 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30