main-bg.jpg

V převráceném autě zemřel mladý řidič

Dvacetiletý řidič vozidla Volkswagen Golf dnes večer zemřel při dopravní nehodě u obce Křižanovice na Vyškovsku.

Mladý řidič VW Golf při výjezdu z levotočivé zatáčky podle informací HZS JmK pravděpodobně dostal smyk. Auto narazilo do meze u silnice a po několika přemetech na střechu a na kola skončilo na vozovce na střeše. Ve zdemolovaném vraku na místě zemřel 20letý řidič vozidla, jeho 18letý spolujezdec byl zraněn a zdravotníci ho k vyšetření převezli do nemocnice.

Hlášení o nehodě hasiči na tísňové lince převzali ve 21.45 hodin, na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice v Bučovicích. Při jejím příjezdu byl spolujezdec z havarovaného auta mimo vozidlo. Řidič zaklíněný v kabině nejevil známky života a lékařka zdravotnické záchranné služby konstatovala, že podlehl vážným zraněním.

Hasiči zajistili místo nehody, auto zabezpečili proti případnému vzniku požáru a sorbentem zasypali unikající provozní kapaliny. Pro vyšetření a zadokumentování nehody hasiči dopravním policistům nasvítili místo události. Z vraku auta pak vyprostili tělo řidiče a havarované vozidlo pomohli naložit k odtahu. Z vozovky uklidili zbytky kontaminovaného sorbentu a střepy a úlomky z vraku auta.

Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody byla frekventovaná silnice I/50 na více než dvě hodiny zcela uzavřena a policisté dopravu odkláněli po vedlejších komunikacích.

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28