V požárním sportu dominovali hasiči z Vysočiny

Hasiči z Kraje Vysočina zvítězili v tradiční společné soutěži HZS Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina v požárním sportu.

V soutěži, která se uskutečnila v Blansku, se 11 družstev profesionálních hasičů z obou krajů utkalo ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže, v běhu na 100 metrů s překážkami, v požárním útoku a štafetě na 4 krát 100 metrů. První tři místa v absolutním pořadí obsadili hasiči z Kraje Vysočina. Družstvo z Jihlavy převzalo také putovní pohár pro vítěze společné soutěže. Nejlepším týmem z Jihomoravského kraje bylo družstvo hasičů z územního odboru HZS v Blansku. Reprezentanti pořádajícího územního odboru HZS Blansko patřili k favoritům soutěže a ještě po prvních dvou disciplinách byli na čele celkového hodnocení. Naděje jim zhatila chyba v požárním útoku - špatně připojená hadice k rozdělovači je připravila o drahocenný čas a Blanenští v požárním útoku skončili až na 8. místě. Druhým místem ve štafetě se však tým z Blanska dotáhl na celkové 4. místo a vybojoval prvenství v hodnocení družstev z Jihomoravského kraje.

Absolutní prvenství patřilo družstvu z Jihlavy, druhou a třetí příčku obsadili hasiči z Pelhřimova a Třebíče. Čtvrté místo vybojovali hasiči z Blanenska, páté družstvo z Havlíčkova Brodu, šesté hasiči ze Žďáru nad Sázavou, sedmé místo patřilo hasičům ze Znojemska. Na osmém místě skončili hasiči z Vyškovska, o devátou a desátou příčku se rozdělili reprezentanti územních odborů HZS Brno a Hodonín, jedenácté místo patřilo hasičům z Břeclavska.

V samostatném hodnocení družstev z HZS Jihomoravského kraje zvítězili hasiči z Blanska, před reprezentanty územních odborů HZS Znojmo, Vyškov, a Brno a Hodonín na 4. - 5. místě. Šesté místo patří družstvu územního odboru HZS v Břeclavi.

Společná soutěž profesionálních hasičů z Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina měla letos již devátý ročník. Nejvíc vítězství zatím vybojovali hasiči z Vysočiny. Klání se koná střídavě v obou krajích. V Blansku se soutěž uskutečnila na dvou místech - ve výstupu na věž hasiči soutěžili v areálu blanenské stanice v ulici Poříčí, v dalších třech disciplinách se závodníci utkali v nedalekém sportovním areálu. Letos soutěži nepřálo počasí - dvě ze čtyř disciplin skrápěl déšť. Z nejlepších závodníků obou krajů budou sestavena družstva pro mistrovství republiky ve dnech 24. a 25. června v Třebíči.

Celkové výsledky soutěže:

věž                100 m              štafeta              požární útok         body

1.      Jihlava                     2                    1                     4                        1                       8

2.      Pelhřimov                3                    4                     1                        3                      11

3.      Třebíč                      4                    3                     3                        2                      12

4.      Blansko                    1                   2                     2                        8                       13

5.      Havl. Brod                5                   5                     5                        6                       21

6.      Žďár n. Sázavou      6                    8                     7                        7                       28

7.      Znojmo                   11                  9                     6                        5                       31

8.      Vyškov                      7                 10                  11                       4                       32

9.-10.Brno                         9                   7                     9                      10                      35

9.-10.Hodonín                  10                   6                     8                      11                      35

11.    Břeclav                      8                  11                   10                       9                     38