main-bg.jpg

V pohořelické ubytovně hořela sedačka

Ve čtvrtek 25. července 2013 o půl šesté večer volali lidé z ubytovny v Pohořelicích hasiče. V místnosti hořela sedačka a další vybavení.

Krajské operační a informační středisko HZS Jihomoravského kraje vyslalo jednotky z prvního i druhého stupně požárního poplachu, protože operační důstojníci předpokládali větší počet lidí v ubytovně. Všech sedm lidí opustilo ubytovnu ještě před příjezdem hasičských jednotek.

Během patnácti minut, od příjezdu první jednotky, zabránili hasiči v dýchacích přístrojích dalšímu šíření požáru pomocí dvou vodních proudů. Celou budovu hasiči odvětrali jak přirozeným, tak i nuceným způsobem, kdy otevřeli okna a použili přetlakový ventilátor. Po rychlé lokalizaci požáru velitel zásahu odeslal většinu jednotek zpět na jejich základny. Hasiči prozkoumali celou budovu s termo kamerou, aby vyloučili případná skrytá ohniska. Po ukončení všech hasebních prací na místě zůstala profesionální jednotka do 21:00 hodin na dohled. Řídící důstojník územního odboru Brno s místostarostou města Pohořelice se společně dohodli na  možnosti náhradního ubytování lidem, kteří se nemohli vrátit zpět do ubytovny.

Příčina vzniku požáru je v šetření a předběžně škoda na objektu dosáhne částky kolem jednoho milionu korun. Při požáru se nadýchala devatenáctiletá žena zplodin hoření a ZZS JMK ji převezla s podezřením na intoxikaci do nemocnice.

por. Bc. Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30