main-bg.jpg

V Pisáreckém tunelu hořelo auto, hasiči prověřovali dojezdové časy

DSC00376 Několik hodin před otevřením opraveného Pisáreckého tunelu v Brně vyjely profesionální jednotky k simulovanému požáru. Cvičení prověřilo dojezdové časy. Hasiči si zopakovali taktické postupy pro zásah v tunelu.

Sedm minut po půl dvanácté v noci z neděle na pondělí byl vyhlášen profesionálním jednotkám z brněnských požárních stanic BVV, Starý Lískovec, Lidická, Přehrada a Líšeň požární poplach. Dispečeři Brněnských komunikací oznámili na Krajské operační a informační středisko HZS Jihomoravského kraje požár vozidla v jednom z tunelových tubusů.

Hasiči ze stanice BVV byli na místě za tři minuty a uzavřeli tunel ve směru na Bohunice. O tři minuty později uzavřeli z druhé strany tunel hasiči ze Starého Lískovce. Další jednotky, které přijely na místo, vjížděly do tunelu k propojce, spojující oba tubusy.  Tam by totiž pokračoval další zásah.  Když byly všechny jednotky na místě zásahu, cvičení skončilo.

Při tomto prověřovacím cvičení byla poprvé použita aplikace nainstalovaná v notebooku velitelského vozu ze stanice Lidická. Díky ní má velitel zásahu přes internet online přístup do kamerového systému v tunelu.

V uzavřeném tunelu připravila, ještě před cvičením, firma KBK Fire test elektronické požární signalizace a systému zabezpečení. Za použití speciálního vyvíječe aerosolu, který napodobil vlastnosti kouře, ověřovali správnou funkci protipožárního zabezpečení této stavby.  Jednotky se následně seznámily s požárně-bezpečnostním zařízením a s únikovými východy. Dvacet minut po půlnoci odjeli hasiči na své stanice.

Jan Dvořák, tiskový mluvčí 

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29