main-bg.jpg

V noci vyjížděli hasiči k popadaným stromům

Od půlnoci do sedmé hodiny ranní vyjížděli jihomoravští hasiči k 21 událostem. Ve většině případu odstraňovali popadané stromy ze silnic.

Zvýšený počet událostí zaznamenalo operační středisko HZS od druhé hodiny. Do terénu vyslalo jednotky na Blanensku, Brněnsku, Břeclavsku, Hodonínsku, Vyškovsku i Znojemsku.

Na Blanensku bylo nutné řešit dva případy. V obou museli hasiči odstranit motorovou pilou strom, který ležel na silnici.

U Ostopovic na Brněnsku spadl strom na vozovku. Hasiči jej za pár minut rozřezali a komunikaci zprůjezdnili.

Hasiči na Břeclavsku vyjeli k pěti událostem. Vždy bylo nutné odstranit stromy, případně větve popadané na vozovku.

Na Hodonínsku začal hořet strom po pádu na elektrické vedení. Událost se stala u chatové oblasti nedaleko Hodonína a na místo vyjely dvě jednotky hasičů. Podle prvního odhadu vyšetřovatele HZS způsobil požár škodu 20 000 korun.

Ve Veselí nad Moravou odstranili hasiči utrženou rýnu, která spadla na zaparkovaný osobní vůz.

Poslední událost na Hodonínsku řešili hasiči přímo v Hodoníně, kde bylo nutné odstranit spadený strom před vchodem do bytového domu.

Na Vyškovsku vyjela jednotka ze stanice Slavkov u Brna. Odstranila motorovou pilou strom bránící v průjezdu na silnici směrem na Rousínov.

Hodně práce měli hasiči také na Znojemsku. Od půlnoci vyjeli k sedmi událostem. Ve čtyřech případech odklízeli popadané stromy a větve ze silnic.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30