main-bg.jpg

V noci jsme zasahovali u dopravních nehod

13 K pěti nehodám jsme vyjížděli od sobotní 21. hodiny do nedělního rána. Pouze jedna z nich se stala mimo Brněnsko.

K prvnímu případu vyjeli hasiči ze stanic Hustopeče a Židlochovice krátce po 21. hodině. Jednalo se o nehodu dvou dodávek na dálnici D2 u Velkých Pavlovic. Nehoda byla bez zranění. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a uklidili vozovku. Dálnice zůstala během zásahu průjezdná.

Další případ byl v Brně.  Kolem 22. hodiny jsme vyslali jednotku ze stanice Lidická na ulici Husova, kde měla vyřešit následky nehody. Po příjezdu se však ukázalo, že naše technika nebude na místě potřeba a policie si celou situaci vyřeší s odtahovou službou.

Kolem půl jedenácté vyjely jednotky z Líšně a Pozořic k nahlášené nehodě u Kobylnic na Brněnsku. Hasiči na místě našli auto sjeté do potoka. Posádka se však na místě nenacházela. Hasiči nasvětlili pro policii místo zásahu a vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli zpět na vozovku.

Ke zraněnému motorkáři vyjížděli před 23. hodinou hasiči ze stanic Židlochovice a Pohořelice. Nehoda motorky do stromu se stala v obci Loděnice. Hasiči po příjezdu poskytli zraněnému motorkáři první pomoc do příjezdu posádky ZZS. Pro policii nasvětlili místo nehody a pomohli s odstraněním následků.  

Poslední nehoda zaměstnala jednotky v Brně-Bystrci.  Hasiči na místě zasahovali od 1.17 hod do 2.50 hod. Osobní auto na ulici Obvodová narazilo do sloupu a jeden člověk byl záchrannou službou ošetřen a následně odvezen do nemocnice.  Na místo vyjel i automobilový žebřík, protože bylo nutné poškozený sloup odstranit.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30