main-bg.jpg

V Mikulově začala stavba požární stanice

Slavnostním poklepem základního kamene byla dnes odpoledne v Mikulově na Břeclavsku zahájena stavba nové požární stanice. 

Stavbu symbolickým poklepáním miniaturami hasičských sekyrek zahájili náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Slavomír Bell, ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán, mikulovský starosta Rostislav Koštial a další představitelé HZS a města. Nový objekt, který vyrůstá na hlavním tahu Brno – Vídeň mezi ulicí 28. října a nádražím ČD, nahradí dosavadní, nevyhovující stanici v památkově chráněném domě z 19. století v ulici Svobody v centru města.

Nová stanice typu P1 bude sloužit jako zázemí pro 16 hasičů ve třech směnách. V areálu vzniknou tři garážová stání pro zásahová vozidla HZS Jihomoravského kraje, nové prostory v něm najdou i dobrovolní hasiči. Stanice se měla začít stavět už před několika lety. Kvůli škrtům ve státním rozpočtu byla plánovaná stavba  zrušena. Po přepracování původního projektu stanice v hodnotě 50 milionů korun vyroste budova zhruba v poloviční hodnotě. Pozemkem v hodnotě 4,5 milionů korun záměr podpořilo město Mikulov. Výběrového řízení na stavbu stanice se zúčastnilo devět firem. Vítěz soutěže má objekt postavit za 20,2 milionů korun. Mikulovská stanice je prvním zcela novým objektem v jedenáctileté historii Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, budovaným "na zelené louce". 

Na pozemku u ulice 28. října se letos uskuteční práce v hodnotě tří milionů korun. Dokončení stavby je plánováno do prosince 2013. „To, že jsme po letech odkladů záměr spolu s městem Mikulov dotáhli do zdárného konce, je pro nás obrovský vánoční dárek a úspěch,“ uvedl ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán.

Mikulovští profesionální hasiči ročně v průměru vyjíždějí k téměř 200 zásahům, mezi kterými převažují dopravní nehody a výjezdy k technickým zásahům. Význam stanice v budoucnu ještě vzroste po dokončení plánované dálnice Brno – Vídeň.

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31