main-bg.jpg

V lese hasiči opět zajišťovali pohozené sudy

Dva dvousetlitrové ocelové barely s neznámou látkou pohozené u silnice dnes hasiči zajišťovali v lese u Brna.

Hasiče k nálezu sudů krátce po 11. hodině zavolali strážníci Městské policie, na místo vyjely dvě jednotky hasičů ze stanic v Lidické a Bauerově ulici v Brně. Sudy s neznámou látkou hasiči našli u silnice z Útěchova do Adamova. Sudy ležely zhruba 30 metrů od vozovky v prudké stráni. Jeden sud byl otevřený a zevnitř vytekla část obsahu - pastovitá zapáchající hmota připomínající rozpouštědlo nátěrových hmot. Ve druhém, uzavřeném sudu hasiči při kontrole v dýchacích přístrojích našli tmavou hustou tekutinu připomínající nátěrovou barvu. O nálezu hasiči informovali příslušné orgány ochrany životního prostředí, z obsahu sudů odebrali vzorky k analýze a místo nálezu spolu s policisty zadokumentovali.

Oba barely pak se zbytky kontaminované zeminy umístili do plastových obalů a s pomocí lesního traktoru dopravili na silnici. S majitelem lesa dohodli, že sudy dopraví k ekologické likvidaci.  

Na stejném místě hasiči zasahovali už loni 3. prosince. Tehdy na totožném místě našli rovněž dva sudy, jejichž obsah chemici po rozboru vzorků v laboratoři školícího střediska HZS JmK v Tišnově identifikovali jako nátěrovou hmotu a rozpouštědlo.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30