main-bg.jpg

V kraji večer pokračuje čerpání sklepů a lagun

Kvůli přívalovým dešťům hasiči v Jihomoravském kraji dnes do 21 hodin vyjížděli ke 145 zásahům.

V čerpání vody ze zatopených sklepů a lagun a v dalších protipovodňových opatřeních hasiči pokračovali i večer. V kraji hasiči ještě ve 21 hodin zasahovali na 31 místech. K likvidaci následků přívalových dešťů bylo nasazeno 8 profesionálních jednotek HZS Jihomoravského kraje, 47 jednotek sborů dobrovolných hasičů a jedna jednotka hasičského sboru podniku (hasiči ze Správy železniční dopravní cesty).

Na Vyškovsku hasiči stavěli hráze z pytlů s pískem k ochraně břehu potoka v obci Hrušky. Při plnění pytlů a budování provizorní hráze v obci pracovalo 30 hasičů a dobrovolníků. Také v Nesovicích hasiči pokračovali ve stavění provizorních hrází k zabezpečení poldru v Rošťoutkách. Vodu z poldru po prokopnutí hráze řízeně odváděli do Uhřického rybníka. V Brankovicích hasiči čerpadly likvidovali nebezpečné laguny a odváděli vodu ze zatopených sklepů. Sklepy čerpali také ve Chvalkovicích, Dětkovicích a v Husově ulici ve Slavkově.

Na Brněnsku čerpali vodu ze sklepů a lagun v Těšínech, Blučině a v Újezdu. V Rajhradicích pokračovali v odčerpávání přeplněného rezervoáru dešťové vody. V Měníně zajišťovali hráze hrozící protržením.

V Kyjově na Hodonínsku desítky dobrovolných hasičů plnily pytle s pískem a stavěly protipovodňové hráze u rozlévající se řeky Kyjovky. Zatopené sklepy odčerpávali v Bohuslavicích u Kyjova. V Miloticích čerpali vodu ze zatopených sklepů. V jednom z podmáčených sklepů se po vyčerpání vody propadl strop. Vodu ze sklepů hasiči večer čerpali rovněž v Bzenci a v Mouchnici.

Laguny a zatopené sklepy rodinných domů na Břeclavsku hasiči večer odčerpávali v Moravské Nové Vsi, v Březí a v Kloboukách - Martinicích.

Na několika místech kraje hasiči vyjížděli k odstranění stromů vyvrácených na silnice.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31