main-bg.jpg

V hořícím domě zemřela žena, zraněni čtyři lidé

Čtyři lidé byli dnes v noci zraněni při požáru rodinného domu ve Vracově na Hodonínsku. Devětačtyřicetiletá majitelka domu zemřela.

Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen ve 3.32 hodin, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů - profesionální jednotky ze stanic v Kyjově a Hodoníně a dobrovolné jednotky z Kyjova, Bzence, Strážnice a Ratíškovic.

Při příjezdu hasičů bylo celé první patro a střecha domu o půdorysu zhruba deset krát devět metrů v plamenech. Podle dostupných poznatků bylo v době vzniku požáru uvnitř sedm lidí. Dva synové majitelky ve věku 24 a 20 let a další 37letý muž utrpěli zranění a zdravotníci je převezli do nemocnice. Zdravotníci převzali do péče také 80letou obyvatelku sousedního domu, která měla zdravotní problémy. Při zásahu byla pohřešována 49letá majitelka domu. Její ohořelé tělo hasiči po 6. hodině našli pod troskami zříceného stropu a stěny.

Hasiči zasahující vzhledem k silnému zakouření v dýchacích přístrojích, proti plamenům nasadili šest vodních proudů. Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 4.22 hodin, hašení však komplikoval zřícený betonový strop prvního patra, s pomocí výškové techniky bylo nutné rozebírat konstrukci stropu i střechy. Z horního patra domu také hasiči vyklízeli ohořelé zbytky zařízení. V rozebírání konstrukcí, vyklízení zařízení místností a dohašování lokálních ohnisek hasiči pokračovali až do dopoledních hodin.

Požár zničil první patro a střechu domu, přízemí objektu poškodily žár a zplodiny hoření. Příčinu vzniku požáru na místě zjišťují specialisté HZS Jihomoravského kraje a Policie ČR. Způsobenou škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na milion korun.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30