main-bg.jpg

V centru Brna se předvedla nová hasičská technika

IMG_1199 Na náměstí Svobody v centru Brna se dnes uskutečnilo slavnostní požehnání nové hasičské technice. Jihomoravští profesionální hasiči měli na akci nový automobilový žebřík.

Nový brněnský žebřík je na podvozku Iveco s nástavbou Magirus. Žebřík s dostupnou výškou 40m slouží k záchraně osob, likvidaci požárů a řešení technických zásahů.  Žebříková sada umožňuje pracovat 6 metrů pod úrovní terénu. Sklopný díl žebříkové sady umožní práci i za hranou objektu (např. hřebenem střechy).  Pracovní koš je chráněn před sálavým teplem vodními tryskami.  Brněnský vůz je navíc vybaven řiditelnou zadní nápravou, která zajistí průjezdnost úzkými ulicemi a mezi zaparkovanými vozidly.

Vozidlo stálo 22,7 mil. korun a na jeho financování se podílel Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a MVČR-Generální ředitelství HZS ČR.

V centru Brna dnes ale nestál jen nový žebřík HZS Jihomoravského kraje, ale také nová cisternová automobilová stříkačka a automobilový žebřík Školního a výcvikového zařízení HZS ČR z Brna (ŠVZ). Vzhledem k tomu, že příslušníci výcvikového střediska také vyjíždějí k některým mimořádným událostem, pomůže i tato technika ke zvýšení bezpečnosti obyvatel Jihomoravského kraje.

Slavnostního požehnání technice opatem Lukášem Evženem Martincem se mj. účastnil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, primátor Statutárního města Brna Petr Vokřál, náměstek generálního ředitele HZS ČR brig.gen. František Zadina, ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán a zástupce ředitele ŠVZ Brno plk. Radovan Kočí.

HZS Jihomoravského kraje získal celkem dva žebříky. Jeden bude sloužit v Brně a druhý v Hodoníně. Předání hodonínského vozu se uskuteční zřejmě v první polovině ledna 2017.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31