main-bg.jpg

V Bučovicích působili střelmistři. K zemi padla patrová budova

IMG_7029 V uplynulém týdnu se v Bučovicích na Vyškovsku uskutečnil výcvik střelmistrů HZS České republiky. Jeho vyvrcholením byla demolice patrové budovy. Akce se účastnili také hasiči ze zahraničí.

Pravidelného výcviku českých střelmistrů se tentokrát účastnili zástupci z německé Spolkové organizace technické pomoci (THW), rakouských hasičů a kolegů se Slovenska. Akce využili i řídící důstojníci HZS Jihomoravského kraje, pro které byl jeden den určen jako tzv. instrukčně metodické zaměstnání zaměřené na problematiku trhacích prací. Tato odborná příprava se díky spolupráci s městem Bučovice uskutečnila v areálu bývalých Uměleckoprůmyslových závodů, který je určen k demolici.

Vyvrcholením týdenní akce byla demolice patrového objektu na okraji Bučovic. Této části výcviku střelmistrů se účastnil ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán a také generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba v doprovodu náměstka brig. gen. Františka Zadiny a dalších funkcionářů generálního ředitelství. Využili tak příležitosti rozloučit se s hlavním střelmistrem HZS ČR a ředitelem územního odboru Hodonín plk. Martinem Červenkou, který po 22 letech končí ve službě u profesionálních hasičů.

Společný mezinárodní výcvik střelmistrů měl u účastníků pozitivní ohlas a nevylučuje se tak podobná akce do budoucna.

 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30