main-bg.jpg

V Brně se uskutečnilo slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu HZS Jihomoravského kraje

Dnes se v Brně uskutečnilo slavnostní předání výstupů Krajského standardizovaného projektu HZS Jihomoravského kraje.  Obdobné projekty byly realizovány hasičskými záchrannými sbory ostatních krajů.

technika-mimoradky.jpg

Cílem programu je zvýšení kvality poskytovaných služeb občanům v úseku tísňového volání, operačního řízení a interoperability jednotlivých základních složek integrovaného záchranného systému.

Krajské standardizované projekty hasičských záchranných sborů krajů a Centrální standardizovaný projekt Ministerstva vnitra-generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky byly zaměřeny na vybudování nebo zlepšení informačního systému operačního střediska s cílem zajistit provoz informačních a komunikačních sítí a služeb Hasičského záchranného sboru České republiky a dosáhnout dokonalého propojení všech základních složek integrovaného záchranného systému mezi sebou bez ohledu na jejich lokaci a tak zajistit vysokou akceschopnost a interoperabilitu.

Základním výstupem projektu Národní informační systém integrovaného záchranného systému je vytvoření sjednocující technologické platformy pro systémovou výměnu dat mezi základními složkami integrovaného záchranného systému. Dále zefektivnění příjmu tísňového volání občanů a zrychlení doby odezvy základních složek integrovaného záchranného systému na tísňové volání. 

Projekt byl realizován v letech 2010 – 2015 se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu prostřednictvím Evropského regionálního rozvojového fondu. 

Celková hodnota projektu v JmK                                                  46,10 mil. Kč

z toho spolufinancování z EU                                                            36,75 mil. Kč

z toho státní rozpočet                                                                         6,48 mil. Kč

z toho další výdaje související s projektem ze státního rozpočtu     2,87 mil. Kč

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31