main-bg.jpg

V Brně a na Vyškovsku padala auta z výšek

Dvě podobné nehody řešili hasiči Jihomoravského kraje dnes odpoledne.

Ve 12.09 hodin vyjížděli hasiči HZS JMK z požární stanice Slavkov k dopravní nehodě osobního vozu Audi v Nížkovicích na Vyškovsku.

V době příjezdu jednotky byli dva  zranění mladíci v péči ZZS, která je odvezla do zdravotnického zařízení. Hasiči zjistili, že osobní vůz sjel na křižovatce ze silnice a po pádu z asi čtyřmetrového srázu zůstal v téměř kolmé pozici opřený o přední nárazník.

Velitel zásahu si nechal na místo povolat vyprošťovací automobil ze stanice ve Vyškově. S jeho pomocí hasiči spustili havarované vozidlo na kola a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Tři hodiny po uzavření události v Nížkovicích vyjížděli hasiči v Brně k podobné nehodě. Jednotka ze stanice Lidická vyjela 16.57 hodin na ulici Hájecká v Brně Černovicích.

Po příjezdu hasiči zjistili, že osobní vůz Opel vyjel mimo vozovku těsně před mostem a propadl do několikametrové hloubky. Zůstal ležet na střeše na vozovce procházející pod mostem. 

Hasiči byli připraveni vyprostit jednadvacetilého zraněného řidiče pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Našli však efektivnější způsob záchrany bez použití vyprošťovacího zařízení.Zraněného mladíka dostali z vozu na páteřní desce a předali do péče ZZS.

Jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny sorbentem a odpojila na voze autobaterii. Hasiči přetočili vůz zpět na kola, předali místo policii a v 18.00 se vrátili zpět na základnu.

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOALBUM Brno

FOTOALBUM Nížkovice

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30