Úspěchy brněnských profesionálních hasičů na Světových policejních a hasičských hrách v Belfastu

Jihomoravští hasiči Stanislav Kalvoda a Radek Málek z požární stanice Brno-Lidická slaví velké sportovní úspěchy. Získali již čtyři medaile.

Letošních Světových policejních a hasičských her se v Belfastu účastní 7 000 soutěžících z celého světa. Slavnostní zahájení her proběhlo velkolepě ve čtvrtek 1. srpna. Atlet Stanislav Kalvoda zahájil svoji účast na hrách startem v prvních pěti disciplínách desetiboje 2. srpna. Desetiboj pokračoval i následující den. Na nově zrekonstruovaném sportovním areálu Mary Peters Track předvedl vynikající sportovní výkony a pro Českou republiku získal zlatou medaili v běhu na 110 metrů, stříbrnou medaili v desetiboji a 3. místo ve skoku do dálky.

Kulturista Radek Málek potvrdil roli favorita ve své kategorii a v sobotním závodě kulturistů, který byl bez rozdílu vah, získal krásné 2. místo. Ve středu budou brněnští sportovci soutěžit v TFA, tak jim všichni držíme palce.