main-bg.jpg

Únik vody a plynu omezil provoz na ulici Fryčajova v Brně

DSC_2707 Z čerpání vody v zatopeném sklepě se stala technická pomoc s pažením staticky narušené zdi domu a asistence u výkopových prací celkem na pět hodin.

Krátce po čtrnácté hodině vyjeli hasiči k čerpání vody ze zatopeného sklepa v rodinném domě na ulici Fryčajova v Brně-Obřanech. Na místě zjistili, že se pravděpodobně jedná o porušený vodovodní řad a voda stále přitéká do sklepa. Na místo přivolali statika, pohotovostní služby vodovodů a kanalizací a také plynaře. Protože došlo k narušení zdi domu, hasiči zapažili prasklou stěnu, aby nedošlo k jejímu dalšímu narušení. Statik posoudil aktuální stav a doporučil rozsah pažení. Společně s technikem veřejného osvětlení odstranili hasiči horní část pouliční lampy, která se nebezpečně naklonila. Po dobu výkopových prací asistovali na místě také plynaři, protože byl rovněž zjištěn únik plynu z potrubí pod silnicí.

Po obnažení plynového potrubí plynárenští technici zamezili dalšímu úniku plynu a hasiči se tak mohli po jednadvacáté hodině vrátit zpět na základnu.

Na ulici byl omezen provoz do jednoho jízdního pruhu. Strážníci městské policie řídili provoz do instalace dopravního značení a semaforů.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Brno-Lidická a místní dobrovolná jednotka z Obřan.

 

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30