main-bg.jpg

Ukázky zásahů na veletrhu viděly stovky diváků

logo.JPG Stovky malých i velkých návštěvníků za první dva dny viděly expozici HZS JmK na automobilových veletrzích v Brně.

Na mezinárodním veletrhu užitkových vozidel a náhradních dílů Autotec a Autosalonu 2010 v Brně se jihomoravští hasiči představují v pavilonu Z na stánku 027 společně se Zdravotnickou záchrannou službou Jihomoravského kraje.

Hasiči ve stánku vystavují nový technický automobil chemický (TACHP) na podvozku Mercedes Benz Vario, který je majetkem Správa státních hmotných rezerv a správa ho poskytla k užívání výjezdní skupině chemické laboratoře Školícího střediska HZS JmK v Tišnově. Vybavení vozidla, které je pojízdnou laboratoří, umožňuje práce spojené s chemickým monitorováním životního prostředí a chemickým průzkumem, nebo s radiometrickým monitoringem a radiačním průzkumem. Vozidlo umožňuje také odběr vzorků složek životního prostředí i zdrojů ionizujícího záření a jejich přepravu. Pojízdná laboratoř je vybavena moderními detekčními prostředky umožňujícími sledování chemické a radiační situace během jízdy a rozšířenými možnosti detekce neznámých látek.

V expozici v pavilonu Z hasiči do neděle 6. června prezentují rovněž ukázky zásahů při dopravních nehodách a preventivně výchovný program pro děti, známý jako Hasík. Návštěvníkům veletrhu přibližují také mimořádně úspěšný projekt HZS JmK nazvaný Vaše cesty k bezpečí s podtitulem Chytré blondýnky radí.

Na prezentaci hasičské techniky, zásahů u nehod a preventivních projektů zdravotníci ze ZZS JmK ve společné expozici mimo jiné naváží teoretickými i praktickými ukázkami první pomoci.

Hasiči i zdravotníci se atraktivní formou účastní i doprovodného programu veletrhu. Na volné ploše R za pavilonem Z od pátku do neděle předvádějí ukázkové zásahy integrovaného záchranného systému u dopravní nehody. Jde o zásahy u simulované nehody dvou vozidel s vážným zranění několika účastníků, které hasiči vyprošťují z vraků aut. Komentované ukázky zásahu u dopravní nehody budou na volné ploše R pokračovat i v neděli 6. června v 11 a 15 hodin.por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Související rady - Vaše cesty k bezpečí

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31