main-bg.jpg

U vážné dopravní nehody musel zasahovat i vrtulník

26.5.2013 - Při záchraně osob z havarovaných vozidel použili hasiči vyprošťovací zařízení. K převozu zraněných bylo potřeba několika sanitek a vrtulník LZS. Došlo i na dráčka Hasíka.

Šest účastníků, pět zraněných z toho tři děti. To je bilance dnešní dopravní nehody dvou osobních automobilů, u které museli zasahovat profesionální hasiči z požární stanice Tišnov krátce po sedmé hodině večerní mezi obcemi Lažánky a Maršov.

Jeden z řidičů zůstal zaklíněn za volantem svého vozu. Aby mohlo být provedeno prvotní ošetření a následné vyproštění museli hasiči vytvořit kolem řidiče dostatek prostoru pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Toho docílili až odstřižením střechy vozidla.

Nejmladší účastník dopravní nehody, kterému bylo teprve šest měsíců, byl přepraven do nemocnice vrtulníkem. Jehu matku a dvě sestry si vzal do péče hasič speciálně vyškolený pro poskytování první psychické pomoci. S uklidňováním rodinných příslušníků mu pomohl dráček Hasík, plyšová hračka, které má při mimořádných událostech pomáhat odvrátit pozornost dětí od stresujícího zážitku.

Celý zásah, včetně likvidace následků nehody, si vyžádal bezmála tři hodiny. Jednotka se vrátila na svoji základnu sedm minut před desátou hodinou.

mjr. Ing. David Jirouš

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30