main-bg.jpg

U série nehod na Blanensku se zranilo osm lidí

Večer 11. října 2013 zasahovaly jednotky u tří dopravních nehod u Voděrad a u Skalice nad Svitavou.

Patnáct minut před osmou hodinou večerní vyslalo krajské operační a informační středisko HZS JMK profesionální jednotky z Boskovic a Kunštátu k dopravní nehodě několika aut u Voděrad. Ještě před příjezdem jednotek k nehodě byl nahlášen požár jednoho z vozidel a na místo byla vyslána i jednotka dobrovolných hasičů ze Sebranic. Po příjezdu na místo hasiči zjistili dopravní nehodu pěti aut, z toho jedno auto hořelo. Čtyři zraněné osoby byly v péči Zdravotnické záchranné služby. Jeden čtyřletý účastník nehody dostal od hasičů dráčka Hasíka, aby se lépe vyrovnal se stresovou situací. Jednotky uhasily požár, zajistily vozidla proti dalším vznikům požárů a poté spolupracovaly s Policií ČR při vyšetřování dopravní nehody.  

Jeden z řidičů, který jel po objízdné trase, oznámil na místě nehody hasičům další nehodu, tentokrát nákladního vozu. Velitel zásahu vyslal k převrácenému přívěsu profesionální jednotku z Kunštátu. Hasiči odpojili pomocí hydraulických rozpěrných válců tahač od převráceného návěsu, aby souprava neblokovala celou komunikaci. Po zadokumentování nehody se vrátila jednotka zpět k první události.

Po naložení havarovaných vozidel na odtahové služby očistili hasiči komunikaci a ve 22:40 odjeli na své základny. Vracející se jednotka do Boskovic, na silnici mezi Skalicí nad Svitavou a Mladkovem,  objevila ve 22:45 dopravní nehodu vozidla Audi A3. Velitel jednotky z Boskovic požádal o spolupráci u zásahu i druhou vracející se jednotku do Kunštátu. Hasiči ve voze nalezli čtyři zraněné osoby, z nich tři museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Všem zraněným poskytli první pomoc a po příjezdu ZZS JMK předali zraněné k dalšímu ošetření záchranářů. Tři sanitky odvezly zraněné do nemocnice. Hasiči zabezpečili vozidlo proti případnému vzniku požáru. Po zadokumentování nehody Policií ČR, hasiči vytáhli pomocí navijáku vozidlo z příkopu zpět na silnici. Nakonec očistili komunikaci a o půl druhé ráno se jednotky vrátily zpět na své základny.

por. Bc. Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28