main-bg.jpg

U dopravní nehody se zranili 4 dospělí a tři děti

Krátce po půl čtvrté v úterý 6.8.2013 vyjely čtyři hasičské jednotky k dopravní nehodě osobního automobilu a autobusu na silnici I/43 u Černé Hory. 

Krajské operační a informační středisko vyslalo na místo nehody profesionální jednotky z Blanska a Boskovic a speciální techniku z Brna společně s místní dobrovolnou jednotkou.

Na místě hasiči vyprostili zaklíněného řidiče osobního automobilu Mazda Premacy pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Ve vozidle dále cestovaly tři děti, které nebylo potřeba vyprostit pomocí speciálního nářadí. O zraněného řidiče se postarala posádka Letecké záchranné služby, která jej transportovala do nemocnice. Hasiči darovali dětem plyšového dráčka Hasíka, aby zmírnili trauma z nehody. Děti potom odvezla ZZS JMK k dalšímu vyšetření do nemocničního zařízení.

V autobuse Mercedes-Benz Intouro se při nehodě zranil řidič, těhotná žena a jeden další cestující, o které se ZZS JMK také postarala a poté je odvezla do nemocnice. Pro zbylé cestující byl z brněnské požární stanice Lidická vypraven speciální Evakuační autobus. Tento autobus, pořízený z finančních prostředků Integrovaného operačního programu, měl poskytnout pro cestující dočasné útočiště a přivezl na místo také pitnou vodu. Nezraněné cestující odvezl do cíle jejich cesty náhradní autobus, který poslal dopravce.

Hasiči po zadokumentování dopravní nehody Policií pomohli s naložením vraku OA a uklidili vozovku od střepů.  Po šesté hodině byla silnice částečně zprůjezdněna.

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

por. Bc. Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30