main-bg.jpg

U dálničního přivaděče zemřel řidič auta

Jednatřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Passat dnes zemřel při nehodě na přivaděči dálnice D1 u Bedřichovic na Brněnsku.

Auto ze slovenskou registrační značkou havarovalo při průjezdu ostrou levotočivou zatáčkou dálničního přivaděče ve směru z Ostravské ulice v Brně k motorestu Rohlenka. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, prorazilo svodidla a vyletělo do pole, kde se několikrát převrátilo a zastavilo se až desítky metrů od vozovky. Nehoda byla hasičům ohlášena ve 4.49 hodin, na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů ze stanic v Pozořicích a v Brně-Slatině.

Při jejich příjezdu ve zdemolovaném vozidle nikdo nebyl. Zdravotníci ošetřovali zraněného dvaatřicetiletého spolujezdce. Řidiče záchranáři našli zhruba třicet metrů od auta bez známek života, lékař přes oživovací pokusy konstatoval, že motorista nehodu nepřežil. Zraněného spolujezdce zdravotníci převezli do nemocnice. Protože ve vozidle byly doklady totožnosti tří osob, prohledali široké okolí. Ve vzrostlém obilí ale nikoho dalšího nenašli.

Hasiči zdravotníkům pomáhali při ošetřování zraněného spolujezdce a při jeho naložení do sanitky. Zdemolovaný vrak auta s utrženými levými předními dveřmi a nápravami kol zabezpečili proti případnému požáru. Auto od zdroje el. proudu neodpojovali, protože baterie se při nehodě utrhla a hasiči ji našli patnáct metrů od vraku v poli mezi obilím.

 

Image

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30