main-bg.jpg

U Bořitova zemřel po nehodě spolujezdec

IMG_3102 Na  hlavním tahu z Brna na Svitavy dnes ráno havarovala dvě vozidla. Nehoda se stala nedaleko odbočky na Lysice. Při nehodě zemřel jeden muž a další čtyři lidé byli zraněni.

Hasiči z požární stanice Blansko přijeli na místo v 7,33 hodin. V poli vedle silnice stálo jedno havarované vozidlo se značně zdemolovaným pravým bokem. Druhé auto zůstalo po nehodě na silnici a blokovalo jízdní pruh ve směru na Svitavy. Hasiči okamžitě resuscitovali dva zraněné muže z havarovaného Citroenu, který zůstal po nehodě mimo silnici. Po příjezdu ZZS konstatoval lékař smrt jednoho z mužů. Druhý byl transportován do vrtulníku Záchranné služby.

Hasiči dále pomáhali záchranářům s první pomocí zraněným. V druhém havarovaném voze cestovali tři lidé. Muže a dvě ženy odvezla Zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

Během zásahu byl hlavní tah na Svitavy uzavřen a Policie ČR odkláněla provoz na objízdnou trasu přes Lysice.

Před devátou hodinou vyslalo Krajské operační a informační středisko HZS část jednotky s jedním vozem z místa události k další nahlášené nehodě.

Po prošetření nehody Policií vyprostili hasiči Citroen zpět na silnici a asistovali při nakládání vozidel na odtahovou službu. Silnici očistili a v 10,29 hodin předal velitel zasahující jednotky místo Policii ČR.

 

por. Mgr. Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JMK

FOTOGALERIE

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

 Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29