main-bg.jpg

Tuny řepy z kamionu ucpaly silnici

Podruhé v tomto týdnu dnes hasiči na jižní Moravě zasahovali u havárie kamionu s nákladem řepy. Kamion se převrátil v Litobratřicích na Znojemsku.

Po pondělní nehodě kamionu s nákladem řepy u Pohořelic byla dnes ve 4.02 hodin operačnímu středisku HZS ohlášena havárie kamionu s cukrovkou v Litobratřicích na Znojemsku. Na místo vyjely tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Hrušovanech nad Jevišovkou, Pohořelicích a Znojmě. Tahač Renault Magnum s návěsem se převrátil na vozovce uprostřed obce. Po výjezdu z pravotočivé zatáčky souprava skončila na levém boku částečně na vozovce a částečně na chodníku. Řidič soupravy nebyl zraněn.

Na silnici se vysypala většina nákladu - více než 30 tun cukrové řepy, která ucpala celou komunikaci. K úklidu řepy bylo nutné zajistit nakladač. Na vozidle hasiči udělali protipožární opatření. Protože z tahače vytékala nafta, hasiči bránili jejímu úniku do průniku do kanalizace. U poklopu kanalizace udělali hráz ze sorbentu a do vpusti dali ucpávku. Jednu palivovou nádrž tahače se podařilo zcela utěsnit, naftu odkapávající ze druhé nádrže hasiči zachycovali do připravené vaničky a nádob. Celkem zachytili zhruba 100 litrů nafty.

Po vyprázdnění zbytků nákladu z návěsu tahače a úklidu řepy rozsypané na vozovce hasiči spolu s osádkou vyprošťovacího jeřábu soupravu v 7.36 hodin postavili zpět na kola. Další více než hodinu dokončovali úklid vozovky.

Imagepor. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2018 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28