main-bg.jpg

Sydney: jihomoravští hasiči na startu TFA

Dva jihomoravští hasiči dnes na Světových hrách hasičů v australském Sydney bojovali v závodě TFA (Nejtvrdší hasič přežije).

V Sydney, kde vládne slunečné a horké počasí, podle informací serveru Požáry.cz na start TFA celkem nastoupilo šest českých závodníků, mezi kterými byli i dva profesionální hasiči z Jihomoravského kraje. V královské disciplině, jak bývá TFA pro svoji mimořádnou náročnost přezdívána, změřili síly Stanislav Kalvoda z brněnské požární stanice v Lidické ulici a Ing. Josef Nečas z blanenského územního odboru HZS Jihomoravského kraje. Výsledky závodu pořadatelé vyhlásí zítra, oba Jihomoravané ale podle zpráv ze Sydney podali velmi dobrý výkon.

Stanislav Kalvoda, který jako bývalý aktivní desetibojař na start náročného závodu TFA nastoupil poprvé, je dosud nejúspěšnějším českým účastníkem Světových her. Při svém fenomenální sportovním vystoupení v Sydney zatím vybojoval 11 medailí, z toho sedm zlatých, tři stříbrné a jednu bronzovou. Do sbírky cenných kovů významně přispěl i další příslušník HZS Jihomoravského kraje ze stanice v Lidické ulici v Brně Radek Málek. Na Světových hrách vybojoval tři zlaté medaile – dvě v kulturistice a třetí v silovém trojboji.  

Ziskem 14 medailí se tak jihomoravští hasiči v Sydney stali nejúspěšnější krajskou reprezentací.

 

Další informace, video a fotografie z dnešního klání v Sydney najdete na adrese:

http://www.pozary.cz/clanek/59682-sydney-ceskych-borcu-startovalo-sest

 

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Kalendář akcí

< 2019 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31