main-bg.jpg

Sváteční statistika

Ve třech svátečních dnech vyjížděli jihomoravští hasiči ke 41 událostem. Za posledních pět let je to nejmenší počet zásahů ve stejném období.

Jednotky HZS vyjely k 7 požárům, jejich celková škoda byla předběžně odhadnuta na 41 tisíc korun a nikdo se při nich nezranil. Ani jeden z požárů se netýkal domácností.

Nejvíc práce měli hasiči s odstraňováním popadaných stromů. Takových výjezdů počítáme 14. Také přes svátky pomáhali hasiči u dopravních nehod. U všech šesti ale nemuseli nikoho z vozidel vyprošťovat.

Nejčastěji vyjížděly jednotky HZS na Brněnsku a to k 15 případům. Zajímavý byla zásah na Brněnské přehradě. Hasiči tam ve čtvrtek 26.12. zachraňovali zraněného muže, který spadl ze skály na břehu přehrady. Transportovali jej ke člunu a následně přepravili k sanitnímu vozu. 

Počet výjezdů na dalších Územních odborech HZS JMK byl následující:

Blanensko        5x

Břeclavsko       5x

Hodonínsko      6x

Vyškovsko        4x

Znojemsko       6x

Na Blanensku zasahovali hasiči např.u dopravní nehody poblíž Újezdu u Kunštátu. Auto tam zůstalo po nehodě převrácené v poli. Na místě se ale již nikdo z jeho posádky nenacházel. 

Na Břeclavku vyjeli hasiči dvákrát k požáru vozidel. Jednou zasahovali u požáru stohu balíkové slámy. V Mikulově odstraňovali hasiči lešení, které zasahovalo do silnice. V Břeclavi otevřeli byt, ve kterém potřeboval starší muž pomoc záchranné služby. 

Na Hodonínsku hasiči odstraňovali především popadané stromy.

Hasiči z Vyškova zasahovali u jedné dopravní nehody. Vyjížděli také k popadaným stromům.

Na Znojmsku hasiči např. zachraňovali staršího pána, který v Hraběticích upadnul na schodech do sklepa. Jednotka jej vynesla po strmém a úzkém schodišti nahoru a předala jej posádce záchranné služby.

  Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí

Kalendář akcí

< 2020 >

všechny akce

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31